Riepu kalkulators – izvēlies ātri un vienkārši!

Riepu kalkulators – izvēlies ātri un vienkārši!

Tuvojoties gada aukstajam laikam, nepieciešams sagatavot arī savu transportlīdzekli, lai droši varētu pārvietoties arī pa apledojušu, mitru vai sniegotu ceļa segumu. Bet ko darīt, ja vēlies iegādāties riepas ar citu izmēru, bet pats nesaproti, kā no visa piedāvājuma izvēlēties piemērotākās un atbilstošākās, kas der tieši tavam auto? Lielisks palīgs var būt Aprekins.lv izveidotais riepu kalkulators. Lasi rakstu un iepazīsties ar galveno informāciju, lai pārvietotos droši!

Protams, galvenais ir atcerēties, ka ne velti ražotājs katrai automašīnai ir noteicis oriģinālo riepu izmēru. Tā darīts ar nolūku braukšanu padarīt pēc iespējas drošāku. Tomēr, ja esi nolēmis, ka veiksmi riepu maiņu, automašīnai uzstādot riepas, kas nav oriģināli noteiktas, noteikti ieteicams izmantot riepu kalkulatoru, jo tas palīdzēs salīdzināt pareizos riepu izmērus!

Kas ir riepu kalkulators?

Riepu kalkulators ir rīks interneta vidē, ar kura palīdzību salīdzināt dažādas riepas, ņemot vērā vairākus parametrus. Tā izmantošana ir:

  1. ātra. Aprēķinus rīks veic dažu sekunžu laikā pēc parametru ievadīšanas, kā rezultātā nav jātērē ilgs laiks, lauzot galvu un mēģinot saprast, kādas riepas izvēlēties;
  2. vienkārša. Nepieciešams vien veikt dažus vienkāršus soļus pat neizejot no mājas;
  3. izdevīga. Nav nepieciešams doties pie eksperta, visu veikt vari pats, vadoties pēc šī brīža auto riepām. 

Bet kādi parametri kalkulatorā ir jānorāda, lai varētu veikt salīdzināšanu?

Salīdzini riepu izmērus

Ietaupot laiku, tu vari aprēķināt atšķirības starp vecajām riepām un jaunajām, kuras vēlies iegādāties. Ar riepu kalkulatoru iespējams noteikt atšķirības starp dažādiem parametriem gan procentu, gan centimetru veidā. Šie parametri ir:

  • riepas diametrs;
  • profila augstums;
  • protektora augstums;
  • apkārtmērs riepām. 

Jāatceras, ka riepu kalkulators nevar noteikt precīzi, kādas riepas izvēlēties, bet sniedz ieskatu starpībā, kas veidosies katrā no šiem parametriem, mainot tos. Lai konkrētāk noskaidrotu par riepu izvēli, piemērotāks būs riepu kalkulators pēc auto tipa.  Bet ko der atcerēties, iegādājoties cita veida riepas, nekā to noteicis ražotājs? Par to lasi un noskaidro raksta turpinājumā!

Atceries!

Tā kā riepas ir galvenā daļa, kas rada tiešu automašīnas kontaktu ar ceļa segumu, to precīzai izvēlei ir ļoti svarīga nozīme. Ar riepu izvēli ir saistīti vairāki svarīgi noteikumi, kas jāņem vērā. Piemēram:

  1. Maksimālā starpība, kas pieļaujama, auto nomainot ražotāja ieteiktās riepas uz citām, ir 2-3%. Ja starpība, kuru noteiks kalkulators, būs lielāka par šiem procentiem, nepieciešams izvēlēties riepas ar citiem parametriem, jo braukšana ar nepiemērotām riepām ne tikai ietekmē degvielas patēriņu, bet arī būtiski apdraud tavu drošību uz ceļa, palielinot risku ciest ceļu satiksmes negadījumā. 
  2. Izvēloties riepas, kas nav ražotāja noteiktas, ir jāņem vērā svarīgs faktors – spidometra rādījums. Ja tiek liktas citādākas riepas, šis rādījums ir jākoriģē – montējot lielākas riepas par noteiktajām spidometra, rādījums palielināsies, bet, montējot mazākas, tieši pretēji – samazināsies. 

Atceries, ka riepu kalkulators ir piemērots visa veida riepām – gan ziemas, gan vasaras, gan vissezonas. To lietot var jebkur un jebkad, ja vien ir pieejams interneta pieslēgums. Šobrīd, tuvojoties ziemai, vari ieskatīties, kā atšķiras esošās riepas no tām, kuras, iespējams, iegādāsies uz ziemu, kā arī pavasarī vai vasarā salīdzināt vasaras riepu izmērus. 

Izmanto parocīgo rīku arī tu! Riepu kalkulators Aprekins.lv mājaslapā – tā ir iespēja ātri, ērti un pavisam vienkārši salīdzināt divas pavisam dažādas riepas, noskaidrojot, vai tās abas ir piemērotas tavam transportlīdzeklim! 

Laine Ozoliņa

Dārgie ēdiena mīļi, mani sauc Laine, un esmu ļoti priecīga par iespēju dalīties ar Jums caur manu blogu Cemodanskafe.lv. Katru dienu cenšos sevi attīstīt, un iemācīties ko jaunu, ja tev ir kādi ieteikumi - raksti, būšu tikai pateicīga!

Comments are closed.