Viskija veidi

Viskija veidi

Viskijs bieži tiek saukts par džentlmeņu dzērienu, viskijam ir vairāk nekā tā smalkā garša un gludums. Ja jūs sevi saucat par viskija cienītāju, jums jāzina atšķirība starp viskijiem, kā arī par viskiju veidiem un to atšķirību.

Un, ja jūs nezināt, neuztraucieties, šeit ir jūsu iespēja mācīties. Viskijs ir destilēts alkoholiskais dzēriens, kas izgatavots no raudzētas graudu misas, parasti izturēts koka mucās, kas piešķir tai atšķirīgu brūnu krāsu un jūsu iecienītu garšu.

Visi Skotijā ražotie viskiji ir pazīstami kā “viskijs”, un tagad Japāna lieto arī vārdu “viskijs”, turpretī Amerikas Savienotajās Valstīs ražoto “viskiju” sauc. Tās var atšķirties arī pēc to izgatavošanas procesa, izmantotajām sastāvdaļām un pat pēc to garšas. Amerikāņu viskijs tiek destilēts trīs reizes pirms uzglabāšanas, lai iegūtu vienmērīgāku un vieglāku spirtu, un atšķirībā no viskija viņi izmanto arī graudu sajaukumu. Dažādos viskija veidus var atšķirt viens no otra, pamatojoties uz graudu veidu, ko izmanto tā pagatavošanai. Šeit ir seši viskiju veidi, par kuriem jums jāzina.

Skotu

Skotu viskiju parasti ražo no iesala miežiem vai graudiem ar spirtu, kas ozola mucās izturēts vairāk nekā trīs gadus. Skotija, kas pilnībā izgatavota Skotijā, ir sadalīta piecās atšķirīgās kategorijās, kas ietver viena iesala, viena grauda, jauktu iesalu, jauktu graudu un sajauktu skotu viskiju. Skotijai ir zemes un dūmu garša.

Īru

Šis viskijs tiek ražots Eire (Īrijas Republika) vai Ziemeļīrijā. Tas ir izgatavots no raugā raudzētas graudu misas vai iesalu graudaugu misas, un koka mucā to noveco apmēram trīs gadus. Īru viskija apdare ir vienmērīgāka, salīdzinot ar skotu.

Burbons

Bourbon ir destilēts amerikāņu viskijs, galvenokārt izgatavots no kukurūzas un tiek uzglabāts pārogļojušās ozolkoka mucās un nesatur piedevas. Nedaudz salda garša viskijs, burbons arī ir nedaudz dūmakains, un tam ir sarkanīga krāsa, pateicoties fermentācijai pārogļojušās ozolkoka mucās.

Tenesī

Tenesī viskijs ir viskija veids, ko ražo Tenesī, Amerikas Savienotajās Valstīs. Atšķirība starp Tenesī viskiju un burbonu ir filtrēšanas metodē. Pirms došanās fermentācijas mucās, Tenesī viskijs tiek piesūcināts ar ogli.

Rudzi

Rudzu viskijs galvenokārt tiek ražots Ziemeļamerikā ar vismaz 51% rudzu misu un tiek izturēts vismaz divas gadus pārogļojušās mucās. Rudzi ir zāles veids, kas ir kviešu dzimtas pārstāvis. Šim viskijam ir nedaudz augļu un pikanta garša, un tas ir lieliski piemērots viskija kokteiļu pagatavošanai.

Japāņu

Japāņu viskijs ir viskija veids, ko ražo Japānā. Šajā viskijā tiek izmantoti divreiz iesalu vai mizoti mieži, un to iztur koka mucā. Atšķirībā no citiem viskijiem tas ir sausāks un smēķētāks, un tas ir kā atsevišķs iesals vai maisījums.

Tagad jūs zināt dažādus viskiju vai viskiju veidus un to, kas tos padara tik unikālus. Tātad, nākamreiz, dodoties ārā ar draugiem, jūs precīzi zināt, ko jūs saņemat.

Laine Ozoliņa

Dārgie ēdiena mīļi, mani sauc Laine, un esmu ļoti priecīga par iespēju dalīties ar Jums caur manu blogu Cemodanskafe.lv. Katru dienu cenšos sevi attīstīt, un iemācīties ko jaunu, ja tev ir kādi ieteikumi - raksti, būšu tikai pateicīga!

Comments are closed.