Vai restorānos piedāvā Dr Pepper limonādi?

Vai restorānos piedāvā Dr Pepper limonādi?

dr pepper limonāde

Dr Pepper ir viens no senākajiem un daudzviet arī populārākajiem gāzētajiem, saldajiem dzērieniem. Kad domājam par mūsu iecienītākajiem un Latvijā populārākajiem, tad visbiežāk prātā nāk Coca Cola, Sprite un Fanta. Kur ir palikusi Dr Pepper limonāde – kāpēc tā Latvijā nav tik populāra un vai to ir iespējams palūgt restorānos?

Šajā rakstā kopā atradīsim atbildes uz šiem jautājumiem, kā arī noskaidrosim, kāda veida restorāni varētu piedāvāt Dr Pepper dzērienu.

Restorānos dominē dzēriens Coca Cola

Coca Cola ir viens no populārākajiem zīmoliem visā pasaulē, jo tā pamata dzēriens ir kola, ko zina vairums visas pasaules. Tā ir mūsdienu dzēriena klasika, kas īpaši izceļas ar tā unikālu, taču nu jau tik ierasto garšu. Recepte, protams, tiek glabāta kā milzu noslēpums, ko zina vien daži cilvēki visā pasaulē.

Kolas zīmolam savukārt ir vairāki iecienīti produkti, par ko varam arī nezināt. Piemēram, visu iecienītie Sprite, Fanta un arī Dr Pepper limonāde ir saistīti ar Coca Cola zīmolu. Tie visi nāk no vienas dzērienu ģimenes. Un tomēr kola ir izvirzījusies priekšplānā, kas arī veido tik plašu pieeju šim dzērienam. Tāpēc arī restorānos tā ir kā pati pirmā izvēle no saldajiem gāzētajiem dzērieniem.

dr pepper limonāde

Restorāni nav neveselīgo gāzēto dzērienu auditorija

Domājot par restorānu kultūru, neveselīgie našķi kā fast-food tirgus produkti nav mūsu prioritāte. Ejot uz restorānu galvenais mērķis ir baudīt maltītes no sezonāliem, svaigiem produktiem. Baudīt jaunākās, aktuālākās šefpavāru receptes un veikumus. Pie šādiem ēdieniem gāzētas kolas vai citi dzērieni ir diezgan neierasta izvēle.

Tomēr restorāni, protams, nevar atpalikt no mūsdienu ēdieniem. Tāpēc savā ēdienkartē bieži vien iekļauj arī tādas nu jau mūsdienu klasikas kā frī kartupeļus, burgerus un līdz ar to arī kolas.

Un tomēr izvēle nav tik liela, lai restorāna krājumos būtu visi Coca Cola zīmola produkti, ieskaitot dzērienu Dr Pepper limonāde. Tas tomēr ir visai specifisks dzēriens, kas Latvijā nav izteikti populārs, lai arī patiesībā tas ir viens no senākajiem dzērieniem. 

dzēriens coca cola dr pepper

Dr Pepper dzēriens kā saikne ar Amerikas kultūru

Esam novērojuši, ka tie, kas visbiežāk piedāvā iegādāties Dr Pepper limonādes, ir tieši nišas restorāniņi, taču vairāk kafejnīcas. Tur, kur ir pieejami tādi ēdieni kā burgeri un kebabi, visbiežāk būs atrodamas arī Dr Pepper izvēles.

Dažas kafejnīcas Rīgā, kurās ir pieejams šis dzēriens, ir:

  • Munch Barbeque, 
  • Has Kebabs, 
  • Ar-Razzaq Kebab, 
  • Positano picērija, 
  • Antalya Kebab & Grill, 
  • Picas meistars, 
  • NOA Burgers un Kebabs, 
  • Crazy Dog hotdogu kafejnīca, 
  • Sushi Family.

Kā redzams, tie ir gan kebabi, gan burgeri, gan pārsteidzošā kārtā arī picas un suši. Būtībā paliek ar vien populārāk arī citu kultūru ātrās ēdināšanas uzņēmumos iesaistīt Amerikas dzērienus. Un tas ir tikai pašsaprotami, jo tieši šie dzērieni vislabāk saskan ar gardu, bieži vien neveselīgu ēdienu. 

Ieskaties arī citos mūsu rakstos, piemēram, Vai restorāna ēdienkartē var būt soļanka vai Dzīvesprieka noslēpums slēpjas ūdens glāzē.

Laine Ozoliņa

Dārgie ēdiena mīļi, mani sauc Laine, un esmu ļoti priecīga par iespēju dalīties ar Jums caur manu blogu Cemodanskafe.lv. Katru dienu cenšos sevi attīstīt, un iemācīties ko jaunu, ja tev ir kādi ieteikumi - raksti, būšu tikai pateicīga!

Comments are closed.